• Sociálne služby srdcom

Podujatia 2024

26.01.2024  Fašiangový karneval v zariadení DSS Kežmarok

Rok prešiel ako voda, a v našom zariadení sa opäť konal fašiangový karneval, ktorý bol našimi prijímateľmi očakávaný od začiatku roka, veď bodaj by nie, fašiangy patria k medzi najkrajšie dni plné zábavy. A preto sme sa aj my rozhodli pripraviť pre našich klientov fašiangový karneval a takto sa pripraviť na obdobie pôstu pred Veľkou nocou, pretože Popolcová streda, kedy je udeľovaný popolec v kostole, ktorého sa naši klienti tiež pravidelne zúčastňujú, utíchne všetka zábava, hudba, no a „pochovaním basy“ sa dáva bodka za každoročnou fašiangovou veselosťou.

Tento rok nás svojou návštevou potešila poslankyňa NRSR Mgr. Veronika Veslárová, ktorá bola nadšená, že sa zúčastnila nášho fašiangového karnevalu a ocenila kolektív zamestnancov za profesionálny, ľudský a individuálny prístup ku každému prijímateľovi, ktorým sa snažíme vytvoriť pocit domova, umožniť im venovať sa svojím koníčkom a záľubám.

O rok sa znovu tešíme na ďalšie fašiangové zážitky …

Ples pre prijímateľov sociálnej služby v CSS Kežmarok

Dňa 09.02.2024 sa v Centre sociálnych služieb Kežmarok uskutočnil 4. ročník „Plesu klientov CSS“.

Sme radi, že sa nám to po 3 ročnej pandemickej prestávke  podarilo uskutočniť a urobiť tak krásny slávnostný deň pre našich klientov.

Ples sa konal v spoločenskej miestnosti DSS Kežmarok a všetci si pochutnali na dobrom jedle, koláčikoch a ovocí.

Zábava sa niesla v znamení „Pomády“ , klienti sa nám predstavili tancami z tohto kultového filmu. Taktiež sa nám predstavili ľudovými i populárnymi piesňami a zožali veľký potlesk.

Po hlavnom programe nasledovala voľná zábava, kde si mohli všetci potancovať a užiť si fašiangovú náladu. Potešením pre nich bola aj bohatá tombola , pretože každý z nich bol výhercom. Vďaka sponzorom mohol každý klient získať cenu a potešiť sa z nej. Zábava to bola skvelá a najväčším zadosťučinením boli pre nás šťastné očká našich klientov, ktorí si tento deň užívali plnými dúškami . To je pre nás najviac, pretože vtedy vieme, že to čo pre nich robíme,  má naozaj zmysel a tešíme sa z toho.

Veríme, že sa takto o rok všetci znovu stretneme a užijeme si ďalší ročník plesu.

 SPONZORI 4. plesu klientov Centra sociálnych služieb Kežmarok

ALLINMARKET s. r. o. – veľkoobchod potravín Kežmarok
Autoservis Jozef Kacvinský – Jánovce
Bargertex s.r.o. – predaj textilu, kobercov a podlahovín Kežmarok
B-MAX Šebest  s.r.o. – Ľubica
Elvatech s.r.o. – elektro a domáce potreby Kežmarok
Mgr. Marta  Glovňová – kancelária účtovníctva Kežmarok
Ing. Daniela Hudiková – Kežmarok
SLAVEL Kvety – p. Mária Prelichová Ľubica
Kvetinový dom s.r.o. – kvetinárstvo Kežmarok
Lusila s.r.o. – veľkosklad kancelárskych potrieb Kežmarok
Manželia Katarína a Tomáš Uhlároví – Huncovce
Marko Tatry s.r.o. – veľkoobchod ovocia a zeleniny Sp. Belá
MERKURY Broker s.r.o. manželia Štefaňákoví – Kežmarok
MUDr. Iveta Janíková – Ľubica
p. Dávid Szekély – Mäsiareň u Dávida Kežmarok
PaedDr. Zuzana Dučáková – Vrbov
OVOZEL Slovakia – Poprad
PhDr. Mária Humeníková , PhD., MBA – Prešov
Sestry Uhlárové – Žakovce
p. Štefan Buc – Stolárstvo Vrbov
Tatraglobal s.r.o.  – veľkosklad drogérie Poprad
p. Pavel Kožuško – cyklistické potreby Kežmarok
Ing. Juraj Roth – Urob party Kežmarok
Peter Hoffmann – Kežmarok
Mgr. Zuzana Uhlárová – Beauty Ateliér Zuzana – Kežmarok
Mária Fiolková – Kežmarok
Mgr. Mária Pastuchová – Kežmarok

Ďakujeme za podporu!

14.02.2024  Popolcová streda – svätá omša

Popolcová streda je v rímskokatolíckom liturgickom kalendári prvý deň pôstneho obdobia. Jej termín pripadá na 40. deň pred Veľkou nocou. Pre mnoho kresťanov predstavuje Popolcová streda pripomienku vlastnej konečnosti a cieľa či smerovania vlastného života, vyznačuje sa teda pokáním. Preto sme dnešný deň začali svätou omšou v Bazilike minor svätého Kríža v Kežmarku.

05.03.2024  Dr. Klaun v CSS Kežmarok

V tento deň nás znovu navštívil Dr. Klaun z Trenčianskej nadácie a potešil prijímateľov predstavením s názvom ‚‚Zajko Lajko‘‘. Hral umelec Vladimír Z. z divadla Žihadlo z Malaciek.

Info:
Dr. Klaun – www.trencianskanadacia.sk
divadlo Žihadlo, Malacky – www.divadlozihadlo.com

Príbeh, ktorý nám predstavil bol o neposlušnom a zvedavom zajkovi Lajkovi, ktorý sa vybral na potulky lesom, kde spoznal nové zvieratká a získal nové skúsenosti. Prijímateľov interaktívne vtiahol do príbehu, čím vystúpenie spestril. Príbeh bol plný ponaučenia a vtipných situácií. Prijímateľom sa vystúpenie veľmi páčilo, zaspievali si a zabavili sa. Umelca pozvali na ďalšiu návštevu do nášho centra, aby im spestril deň aj nabudúce. Tešíme sa na jeho návštevu…

08.03.2024  Canisterapia v CSS Kežmarok

Od 08.03.2024 sa naším prijímateľom opäť venuje canisterapeutka, zameriava sa na terapiu s použitím psa – canisterapia. Pri tejto terapii ide predovšetkým o aktivizáciu klientov, ktorí majú záujem o činnosť, uvoľňuje spazmy svalstva hlavne u imobilných klientov. Pozitívne pôsobí na uvoľnenie svalstva pôsobením tepla a príjemného dotyku so srsťou psa pri hladkaní. Význam canisterapie spočíva aj v tom, že pes slúži aj na rozveselenie a zlepšenie nálady prijímateľov, motivuje prijímateľa byť aktívny, podsúva nové podnety, zlepšuje komunikáciu, vie byť priateľom a dáva lásku. Slúži taktiež na rozvoj mentálnych funkcií. Prijímateľom sa táto terapia veľmi páči, už teraz sa tešia na ďalšie stretnutie.

19.03.2024  Dramatoterapia

Dramatoterapia je liečba formou hrania divadla, prebieha prevažne skupinovo, ale dá sa využiť aj individuálne. Vedie ju vyškolený dramatoterapeut, ktorý používa dramatické štruktúry s cieľom pomôcť prijímateľom. Je vhodná najmä pre ľudí, ktorí trpia rôznymi psychosociálnymi poruchami.

Aktuálna téma dňa ‚‚Prezidentské voľby‘‘, prijímatelia sociálnej služby v DSS Kežmarok si vyskúšali simulované voľby počas dramatoterapie, volili svojho prezidenta, ktorý ich bude zastupovať pri rôznych príležitostiach.

21.03.2024  Ponožková výzva v CSS Kežmarok

Prečo si obúvame rozdielne ponožky? Ponožky boli symbolicky vybrané preto, lebo pri troche fantázie pripomína ich tvar chromozómy. V tento deň si preto na každú nohu obúvame ponožky, ktoré na prvý pohľad spolu nesúvisia – líšia sa farbou, vzorom či veľkosťou. Tým dávame najavo, že si uvedomujeme odlišnosť týchto ľudí, ale aj to, že ich podporujeme a ich inakosť chápeme. A presne tak, ako aj pár zdanlivo nesúrodých ponožiek dobre plní funkciu a zahreje nohy, tak aj ľudia s Downovým syndrómom k nám – bežným ľudom patria, obohacujú naše životy, sú neodmysliteľnou súčasťou rodín, školských kolektívov, športových družstiev, divadelných a tanečných súborov – ich inakosť ich nesmie diskriminovať a segregovať na perifériu. Rozdielnymi ponožkami demonštrujeme, že chápeme, že inakosť je normálna a patrí do nášho života. Rozdielnymi ponožkami demonštrujeme, že ju akceptujeme…

21.03.2024  návšteva europoslankyne v CSS Kežmarok

Dňa 21.03.2024 nás poctila svojou návštevou europoslankyňa Miriam Lexmann, prijímatelia soc. služby boli veľmi potešení, pripravili si otázky a viedli peknú diskusiu.

12.04.2024  Exotické zvieratá v CSS Kežmarok

Náš kolega Tomáš Faron nám ukázal svoje exotická zvieratká. Priblížil nám podmienky na chov rôznych zvierat, ktoré doniesol so sebou a porozprával nám, čo všetko je potrebné pri zabezpečení všetkého čo je  potrebné na chov v teráriách. Prijímateľom sa prednáška a aj kontakt so zvieratami veľmi páčil a pozvali ich k nám na ďalšiu návštevu.

10.05.2024  Rybačka & opekačka

V tento krásny deň sme si zopakovali každoročnú tradíciu a vybrali sme sa na neďaleký rybník vyskúšať chytať ryby a niečo fajne si opiecť na ohníku pod zub. Rybačka bola úspešná a špekáčik len dotvoril užasnú atmosféru slnečného dňa. Tešíme sa na ďalšie takéto akcie.

29.05.2024  Vyvýšené záhony

Dňa 29.05.2024 sme si s prijímateľmi poskladali vyvýšené záhony kde si spoločne vypestujeme zeleninu a bylinky.

Týmto by sme sa chceli poďakovať p. JUDr. Jane Trautmanovej a p. Mgr. Ladislavovi Petrekovi – riaditeľovi VPS mesta Kežmarok za sprostredkovanie a dovoz zeminy z mestskej kompostárne, a taktiež by sme sa chceli poďakovať firme AB Záhrada za zľavu a dovoz k nám do DSS Kežmarok.

30.05.2024  Športový deň klientov spojený so stretnutím rodičov a opatrovníkov

Štvrtok 30.05.2024  sme prežili krásny slnečný deň športom a hrami. Klienti súťažili v rôznych disciplínach za čo boli odmenení malou sladkosťou a diplomom. Po súťažiach im naše kuchárky pripravili  grilované  dobroty a neskôr si pochutnali  aj na guláši. Poobede sa k nám pridali aj rodičia a opatrovníci našich klientov.  Pripravili sme si pre nich krásny program pesničiek a tancov a pohostili sme ich gulášom,  koláčikom i kávičkou. Bol to krásny deň prežitý nielen v kruhu našich klientov ale aj v kruhu ich najbližších.

07.06.2024  XVIII. Ročník Kežmarskej zábavnej paralympiády 2024

V piatok 07.06.2024 sme sa zúčastnili ďalšieho ročníka u klientov obľúbenej paralympiády, na ktorú sa tešia celý rok. Úspešne sme sa zapojili do všetkých disciplín a klienti z DSS Kežmarok a DSS Ľubica boli šťastní, že si užili spoločné športové dopoludnie. V závere po malom občerstvení nasledovalo vyhodnotenie a športovci boli ocenení diplomami a medailami.

08.06.2024  Aquacity Poprad – Deň detí

V sobotu, 08.06.2024, sme boli pozvaní na deň detí do Aquacity Poprad, kde firma BEKO Europe – Poprad Matejovce organizovala pre svojich zamestnancov a ich rodiny Deň detí. Na podujatí sme odprezentovali aj naše výrobky, ktoré vyrábame počas rôznych záujmových činností.